Spor Yoga Fotoğraf ve Video Çekimi

Değerli dostum hem usta bir yoga eğitmeni hem de müthiş bir nü model. Bu çekimleri yapmadan önce hem nü modelliği hem de yoga pozlarını neden birleştirmeyelim ki diye düşündük.

Bu konu üzerine kendisiyle çekimlerden önce uzunca sohbet ettik. Ne de olsa yoga dediğimiz uygulama aslında insanın özüne dönmesini öğütlüyordu. Ve insanın özü saflık, sadelik barındırır.

Bu sadelik kavramından yola çıktığımızda yogayı nü olarak yapmak hatta bunu nü yoga pozlarıyla fotoğraflayarak ölümsüzleştirmek bizim için paha biçilemez bir deneyimdi...

Ve nihayet bu fikri gerçeğe dönüştüreceğimiz çekim günümüz gelmişti. Çekimlerimizin bir kısmını yogini dostumuzun evinde bir kısmını da Tuz gölünde gerçekleştirdik.

Tuz gölünde yapacağımız çekim için günün ilk ışıklarıyla yola çıktık. Tuz gölüne vardığımızda önümüzde yürüyeceğimiz uzunca bir yol vardı üstelik hava da buz gibiydi. Fakat tüm bu olumsuz çevre etmenleri bizi yıldıramadı.

Belirli bir mesafe kadar uzaklaştıktan sonra nü yoga pozları üzerinde çalışmaya başladık. Sevgili dostum üşümesine rağmen bu işin üstesinden büyük bir ustalıkla geldi.

Profesyonel fotoğraf çekimi amacıyla gittiğimiz Tuz gölünün o inanılmaz ambiyansına kapılarak bir video senaryosu da doğaçladık.

Bu video çalışmamızı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz!

X
PORTFOLYO