Model Fotoğraf ve Video Çekimi

Bir işin içinde kurgu ve yaratıcılık olduğu zaman bizim için iki kat daha keyifli bir hale geliyor. Bu yüzden yaptığımız her çekime yaratıcı bir bakış açısı getirip bu çekimi bir kurgu içerisinde gerçekleştiriyoruz.

Modelimiz bize kişisel dış çekim talebiyle geldiğinde henüz aklımızda bu tarz bir konsept fikri yoktu. 

Çekim yapacağımız mekana ulaştığımız zaman çevre koşulları bizde böyle bir fikir oluşmasına sebep oldu.

Bulunduğumuz mekan insanların uğramadığı bir koyun yakınlarındaki ormanlık alandı. Bu alan içerisinde çeşitli oyuncak parçaları, çöp yığınları ve bu tarz nesneler mevcuttu.

Biz de bu çevredeki karmaşıklığı fırsat bilerek bir video kurguladık. Modelimizin daha önceden hiç bir oyunculuk yeteneği olmamasına rağmen bu video için büyük bir ustalıkla sayko kadın rolüne büründü.

Bu sayede aşağıda izleyeceğiniz gibi oldukça farklı konseptte bir kurgu videosu ortaya çıktı. Videoda her şey bir bütün halindedir, mekan, müzik seçimi, doğru yönlendirme ve modelin oyunculuk becerisi etkin faktörlerdendi.

Konsept videomuzun yanı sıra çektiğimiz fotoğraflar da bir o kadar güzel bir kompozisyona sahip oldu. Buradaki en önemli nokta, çevremizdeki tüm nesneleri bir şekilde fotoğrafın hikayesine dahil edebiliyor olmamız.

Kesinlikle sevgili modelimiz ve çevre etmenlerimiz birbiriyle büyük bir uyum içerisindeydi.

X
PORTFOLYO