Medya Planlama ve Satın Alma

Medya planlama ve satın alma doğru bütçe kullanımı ile etkili bir marka tanıtımı yapmak için kesinlikle faydalanılması gereken bir hizmettir. Bu noktada medya planlama ve satın alma için mutlaka profesyonel ve deneyimli bir ajans ile çalışmalısınız. 

İzmir medya planlama ve satın alma hizmetimiz ile yaratıcı fikirlerimiz ışığında sizler için etkili reklam stratejileri oluşturmaktayız. Böylece tüm kampanyalarınız ulaştırmak istediğiniz kitleye doğru bir şekilde ulaşmış olmaktadır. 

Sizlere medya planlama desteği sunmadan önce Onur Bağcı Design & Art ajansı olarak titiz bir araştırma süreci içine gireriz. Sürekli değişen ve gelişen mecralar ile ilgili son çıkan trendlerin sistematik olarak takibini sağlarız. Ve bu doğrultuda sizin için en yararlı hamlenin hangisi olacağına, kaç farklı reklam formatı oluşturmamız (basılı, film, jingle, dijital) gerektiğine ve aynı formatta kaç farklı alternatifimiz olduğuna karar veririz. 

Medya planlama ve satın alma hizmeti için yukarıda da belirttiğimiz gibi bir ajans ile çalışmanız sizin için daha rahat olacaktır. Çünkü ilgili reklam mecralarının satın alınması ve kiralanması konusunda farklı şirketlerle iletişim halinde olduğumuz için sizlere çok daha geniş bir hizmet sunmakta ve ilgili reklam kampanyalarını çok daha uygun fiyatlara yayınlamanızı sağlamaktayız. 

Medya Planlama ve Satın Alma Nedir? 

Medya planlama ve satın alma nedir? Kısaca açıklamamız gerekirse şu şekilde bahsedebiliriz; 

Bir markanın mesajını hedef kitledeki kişilere ulaştırmak adına medyanın ne şekilde ve nasıl kullanılması gerektiğini belirleme sürecidir. Bu süreçte firmaların büyük bir kısmı medya planlama ve satın alma ajansı ile birlikte çalışmaktadır. Onur Bağcı Design & Art bünyesinde firmanız için medya planlaması yapılırken süreç nasıl işliyor gelin kısaca bir göz atalım; 

 

Medya planlama işleminin temel amacı, sistemli ve profesyonelce hazırlanmış medya analizleri ışığında medya planlaması gerçekleştirerek hedef kitleye en etkin şekilde ulaşmak ve marka tanıtımını sağlamaktır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta vardır. Reklam projeniz ne kadar yaratıcı bir fikre sahip olsa da eğer doğru medya araçlarını kullanmazsanız istenilen sonuçlara ulaşmak zorlaşacaktır. 

En etkili, amacına uygun medya planlama ve satın alma için lütfen bizlerle iletişime geçin! 

X
PORTFOLYO