Onur Bağcı Design & Art

Yoga Fotoğraf Çekimi

Yoga fotoğraf çekimi yoga ile ilgilenen ve öğrendiği bilgileri başka insanlarla da paylaşmak, onlara ulaştırmak isteyenler için hiç şüphesiz ki en iyi yollardan biri. İster Instagramda olsun ister ayrı bir web sitesinde olsun hiç fark etmeksizin, paylaşacağınız yoga pozu fotoğrafları kalitesi sizin de bu işi ne derecede profesyonel olarak yaptığınızın göstergesi olmaktadır.

izmir sporcu yoga fotoğraf çekimi
izmir yoga fotoğrafçısı fotoğraf çekimi
izmir yoga fotoğrafçısı fotoğraf çekimi
izmir yoga fotoğrafçısı fotoğraf çekimi

Bu hususta profesyonel olarak bir yoga fotoğraf çekimi yapmak önemlidir. Ve profesyonel yoga fotoğraf çekimi olmasının birincil koşulu da beraber çalışacağınız yoga fotoğrafçısının bu konu hakkında bilgi sahibi olmasıdır. 

Bir yoga fotoğrafçısında olması gereken özelliklerden kısaca bahsedelim; 

    • İnsan anatomisi hakkında en azından temel bilgileri edinebilmiş olmalıdır. 

    • Yoga pozlarını, hangi asana’nın nasıl yapıldığını bilmelidir. 

    • Pozu veren kişiyi doğru direktiflerle yönlendirebiliyor olmalıdır. 

    • Yoga felsefesini iyi benimsemiş olması da önemlidir, zira bu çekimleri gerçekleştireceği mekanları seçerken bu felsefeyi en güzel haliyle yansıtabileceği yerleri seçebilir. 

Yoga fotoğraf çekimi içinde bulunmaktan en çok keyif aldığım çekimler arasındadır.

Uzun yıllar sporla ilgilendikten sonra yoga ile de yakından ilgilenmeye başladım. Öyle ki yoga hakkında bilgi edinmekle kalmayıp kendim de bu uygulamalara katıldım. Bütün asanaları bilmekle beraber bunları acro yoga pozlarına çevirmek te benim için inanılmaz bir deneyim oldu her zaman. Bu yüzden yogayı da yaptığım profesyonel fotoğraf çekimlerine dahil etmek istedim.

Sanat, estetik, insan anatomisi hakkındaki bilgiler ve yogaya olan merakım sayesinde çalıştığım her bir yoga eğitmeniyle inanılmaz güzel çekimler gerçekleştirdik. Her çekim gününün sonunda elde ettiğimiz pozlar bizi gerçekten mutlu etti. İzmir yoga fotoğraf çekimi aramalarınızda ya da diğer illerden olan aramalarınızda sizlere hizmet sunmaktayız. 

Herkesin yoga yaptığı bir dünyada, insanlara bir şeyler sunmak istiyorsanız farklı olduğunuzu, benzersiz işler yaratabildiğinizi insanlara göstermeniz gerekir. Profesyonel yoga fotoğraf çekimi desteği almanız bu noktada çok önemlidir. Hem fotoğrafların yüksek çözünürlükte kaliteli olması hem de insan anatomisi hakkında bilgi sahibi bir fotoğrafçının, doğru poz yönlendirmeleri ile istediğiniz tarzdaki görüntüleri elde edebilirsiniz. 

Çekimleri genellikle orman, deniz kıyısı gibi doğal ortamlarda yapmayı tercih ediyorum. Büyük şehir yaşamının kargaşasında nefes almaya çalışan insanları bu ortamdan çıkarıp, bir nebze de olsa güzel manzaralar sayesinde yoga ruhunu gerçekten yansıtabilen pozlar elde etmeye çalışıyorum.

Onca koşuşturma içinde mutluluk ve ahenk içinde yaşamayı başarmış, yogaya gönül vermiş insanların, kendilerini gerçekten oldukları gibi yansıtabildikleri doğal alanlarda yoga pozlarını fotoğraflamak benim için tarif edilemez bir duygudur! Her insanın hayatındaki maneviyat önemlidir ve yoga bunu ortaya koymanın en güzel yollarından biridir. Çünkü yoga tam olarak bunu gerektirir! Doğanın bir parçası olduğunu kabul etmeyi ve onu kucaklamayı… 

Bu çekimleri kişisel olarak yaptığımız gibi yoga derslerinde, yoga kamplarında da fotoğraf, video gibi hizmetler sunmaktayız. Bütün eğitim boyunca size eşlik ederek ders esnasında her anınızı fotoğraflayıp, güzel ve spontane yoga pozları elde ediyoruz. Yoga fotoğraf çekimi örneklerini web sitemizden de inceleyebilirsiniz.