Sosyal Medya Asistanı Nedir?

Sosyal Medya Asistanı Nedir?

Sosyal medya asistanı nedir? Sorusuna detaylıca bir göz atalım. Sosyal medya asistanı en basit tabiri ile, firmalara ya da şahıslara sosyal medya hesapları veya web siteleri üzerinden destek veren kişidir. Bir diğer adıyla sosyal medya danışmanı da denilebilir. 

Peki sosyal medya asistanı ne yapar? Sosyal medya asistanı kişi ya da kurumların sosyal medya hesaplarını yöneterek hedef kitle ile etkileşimi arttırmayı amaçlar. Detaylı olarak yapılan araştırmalar, analizler ve hedef kitle incelemesi sonucunda stratejik olarak bir harita çizer.

Bu doğrultuda gerekli durumlarda sosyal medya içerikleri de hazırlayarak bunları doğru zamanda planlı bir şekilde paylaşır. Ayrıca bu paylaşımların özgün ve kreatif olmasına da özen gösterir. Böylece rakip markaların önüne geçebilmeyi amaçlar.

Günümüzde pek çok firma ya da kişi sosyal medya kullanıyor fakat etkili bir sosyal medya kullanımı için profesyonel destek almak da şart. Sosyal medya kullanımı basit gibi görünse de aslında göründüğü gibi değildir. Sosyal medya üzerinde uzmanlık gerektiren pek çok ayrıntı bulunmaktadır. 

Tüm hayat akışımızın neredeyse tamamının internet üzerinden ilerlediğini düşünecek olursak özellikle markalar için sosyal medya hesaplarını doğru bir şekilde yönetmek oldukça önemli bir konu haline dönüşüyor.

Sosyal medya asistanı nedir ve sosyal medya asistanı ne yapar konularına değindik. Onur Bağcı Design & Art ajansı olarak bizler de size profesyonel sosyal medya yönetimi hizmeti sunmaktayız.


Size sunacağımız bu profesyonel hizmet şunları içermektedir;

Ajans olarak sizlere sunacağımız hizmetler bu şekilde olmakla birlikte, ihtiyaç durumunda bunlara ek hizmetler de ekleyebilmekteyiz. Ajansımızda yer alan her bir ekip arkadaşımız alanında uzman olup, kreatif bir bakış açısına sahiptir. Sosyal medya hesaplarınızı yönetirken aynı zamanda markanızı öne çıkarmak için yaratıcı çalışmalar da hazırlamaktayız.

Aşağıda yer alan butona tıklayarak bizlerle iletişime geçebilir ve  sosyal medya asistanlığı hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz!
 

BLOG

X
PORTFOLYO