Sosyak Medya Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

Sosyak Medya Etkileşimi Nasıl Arttırılır?

Sosyal medya etkileşimi nasıl arttırılır? Günümüzde hemen her iş alanında sosyal medya etkin bir biçimde kullanılmaktadır. El broşürleri veya kartvizitlerin devri kapanmak üzere diyebiliriz hatta.

Hal böyle olunca sosyal medya hesapları da işinizin kimliği şekline bürünüyor. Özellikle de son yıllarda iş yeri veya marka sahipleri sosyal medya etkileşimi nasıl arttırılır? Sorusunu sıklıkla sormaya başladılar.

Öncelikle sosyal medyanın tanımını yapmakla başlayalım. Sosyal medya, kullanıcıların internet üzerinden her türlü interaktif iletişim kurduğu alışveriş yaptığı, bilgi edindiği ve daha pek çok aktiviteyi gerçekleştirebildiği bir platformdur.

Peki sosyal medya etkileşimi nasıl arttırılır? Farklı sosyal medya platformlarında, halihazırda en azından bir ya da iki tane sosyal medya hesabınızın olduğunu var sayalım. İşe ilk olarak kendinizi bu kadar sosyal medya hesabı ile sınırlamayarak başlamanız gerekecek.

Onur Bağcı Design & Art ajansı olarak 2011 yılından bu yana sizlere dijital çözüm hizmetleri sunmaktayız. Web tasarımından, sosyal medya kanallarınızın düzenlenmesine kadar sizlere destek sunuyoruz.

Sosyal medya etkileşimi nasıl arttırılır? Sorusunu yanıtlamaya devam edelim. Evet kendinizi bir ya da iki tane sosyal medya kanalı ile sınırlamamanız gerektiğinden bahsetmiştik. Bunun yerine farklı sosyal medya mecralarında hesaplar atarak etkileşiminizi arttırabilirsiniz.

Peki sadece hesap sayısını arttırmak etkileşim için yeterli mi? Elbette yeterli değil. İlk olarak sizin ana kanalınız olan bir web siteniz olmalı. Eğer bir web siteniz yoksa, bunun için Onur Bağcı Design & Art ajansı ile iletişime geçebilirsiniz.

Web sitemiz tamamen hazır ve sosyal medya hesaplarımızı da açtık (Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, Linkedin, YouTube vb.). Sıra bu hesaplar arasında etkileşim sağlamaya geldi. Bu etkileşimi web sitesi içerikleriniz ve diğer sosyal medya içerikleriniz için çapraz paylaşım yaparak sağlarsınız.

Bu çapraz paylaşımlar sayesinde aynı zamanda bir miktar backlink çalışması da gerçekleştirmiş olursunuz. Örnek vermek gerekirse, YouTubeda paylaştığınız bir video var. Ve siz bu videonun etkileşimini arttırmak istiyorsunuz. Bu videoyu ilk olarak web sitenizde konu ile ilgili olan bir blog yazısı eşliğinde paylaşabilirsiniz.

Sosyal medya etkileşimi nasıl arttırılır? Bu örnek üzerinden devam edelim. YouTube videomuzun paylaşımını web sitemizde yaptık. Daha sonrasında bu içeriği başta Instagram ve Facebook olmak üzere tüm sosyal medya kanallarımızda paylaşıyoruz. Ve içeriklerimiz arasında bir örümcek ağı kurmuş oluyoruz.

Bu yazımızda sosyal medya etkileşimi nasıl arttırılır? Sorusunu yanıtladık. Bu hizmetimiz ve diğer bütün hizmetlerimizden yararlanmak için aşağıdaki butona tıklayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

BLOG

X
PORTFOLYO