Onur Bağcı Design & Art

İzmir profesyonel model video çekimi ajans içinde en çok gerçekleştirdiğimiz çalışmalardan. 2011 yılından bu yana profesyonel bir şekilde bu çekimleri sürdürmekteyiz.

Profesyonel model video çekimi fotoğraf çekimlerine göre çok daha fazla incelik isteyen ve estetik bakış açısı gerektiren bir iştir.

Bu sebepten ajans kadromuzdaki her bir ekip arkadaşımız bu alanda kendini geliştirmiş ve profesyonelleşmiştir. Profesyonel model video çekimi yapacak kişide aramamız gereken çok fazla kriter vardır.

Bunların en başında da Teknik bilgi, video çekim bilgisinin yanı sıra model ile etkili iletişim kurabilmek gelmektedir. Çoğu fotoğraf sanatçısının ya da profesyonel model video çekimi yapan ekiplerin tıkandığı nokta burasıdır.

Peki modelle etkili iletişim kurmak darken neyden bahsediyoruz?

Etkili iletişimin birinci koşulu karşı tarafa kendini doğru ve anlaşılır ifade edebilmektir.Bu noktada yeni pozlar ve fikirler denemekten çekinmemeniz gerekiyor.

Bu fikirlerinizi de modele anlaşılır bir dil ile ifade etmeniz gerekir.

Hatta yapılmasını istediğiniz pozu bizzat kendiniz göstererek de beden dilinizi kullanabilirsiniz.

Profesyonel model video çekimi yapmak elbette ki yalnızca bu kriterlere sahip olmakla başarılı olabileceğiniz bir alan değildir.
 

Profesyonel model video çekimi için faydalı olabilecek birkaç öneriden bahsedelim;

 • Model ile olan iletişimden bahsetmiştik. Anlaşılır olmak çok önemlidir.
   
 • Alanınızla ilgili olan video çekimlerini mutlaka araştırın. Kopyacı olmayın ama başka fikirlerden ilham almak her zaman yaratıcılığınızı besleyecektir.
   
 • Yenilikçi olun! Özellikle model video çekimi için daima kendinizi yenilemeniz gerekmektedir. Aksi halde tüm işleriniz birbirinin tekrarı gibi gözükecektir.
   
 • İşin her yönüyle ilgili olun, modelinizin ruh haliyle bile ilgilenmeniz gerekmektedir. Tüm kontrolü elinizde tutmanız ekibinizi daha kolay senkronize etmenize yardımcı olur.
   
 • Çekim mekanı için de kendinizi asla sınırlandırmayın. Arabanıza binin ve daha önce kimsenin keşfetmemiş olduğu yerleri keşfedin. Tarihi mekanlar, küçük koylar, terk edilmiş yapılar ya da ormanlık alanlar bu iş için biçilmiş kaftandır.
   
 • Bütün işleriniz ilk seferinde profesyonel gözükmelidir diye bir kural yok elbette ki, hatalı videolar teknik detayları öğrenmeniz için en iyi eğitim şeklidir. Hatalarınızı detaylıca inceleyin.


Profesyonel model video çekimi görüldüğü üzere meşakkatli fakat bir o kadar da eğlenceli geçen çekimlerdir. Başarılı olduğunuzda ve insanlardan takdir almaya başladığınızda işin renkli kısmı daha da çok hoşunuza gitmeye başlayacaktır.Kısacası profesyonel model video çekimi çalışmalarının özür daima yeni fikirler üretmek, etkili bir iletişim diline sahip olmak ve yaratıcı bir bakış açısına sahip olmaktır!Profesyonel model video çekimi desteği için lütfen bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin!