Onur Bağcı Design & Art

Özel konsept fotoğraf çekimi çalışmalarımız çok geniş bir alana sahiptir. Sizlere kişisel fotoğraf çekimi ya da özel konseptli çekimlerinizde profesyonel olarak fotoğraflar sunmaktayız. Bu tarz çekimlerin gerçekleştirilmesi için kesinlikle profesyonel bir ekip ile birlikte çalışmanız gerekir. Bunun sebebi yalnızca profesyonel olarak özel konsept fotoğraf çekimi gerçekleştirebilmeleri değildir. 

Bu çekimi yaparken aynı zamanda yaratıcı fikirler üreten bir profesyonel fotoğrafçı desteği almalısınız. Çünkü bu çekimler yalnızca teknik bilgi istemez. Özel konsept fikrini belirlemeli ve bu fikir doğrultusunda çekimin yapılacağı mekanı düzenleyebilme kabiliyeti de ister. Bizlerden İzmir özel konsept fotoğraf çekimi aramalarınızda ya da farklı illerden olan aramalarınız için bu hizmeti alabilirsiniz. 

Yaratıcı fikirler üretebilen genç ve dinamik ekibimiz ile birlikte sizler için en orijinal konsept fotoğraf çekimi fikirleri üretiyoruz. Fotoğraf çekimi çalışmalarımızı yaparken ekip olarak kendimizi tek bir alanda kısıtlamayı kesinlikle tercih etmiyoruz. 2010 yılından bu yana çok sayıda müşterimiz ile profesyonel kişisel fotoğraf çekimi çalışmaları gerçekleştirdik. Bunu yaparken her bir çekim için ayrı bir mekan, ayrı bir konsept ve emek verdik. Ve sonuç olarak ortaya birbirinden yaratıcı çalışmalar çıktı. 

Kişiye özel konsept fotoğraf çekimi çalışmalarımızın yanı sıra daha farklı alanlarda da fikir üretmeye ve çeşitli çalışmalar yapmaya devam etmekteyiz. Bunların en başında özel konsepte sahip profesyonel model fotoğraf çekimi çalışmalarımız gelmektedir. Bu tarz çalışmaların amaçları ikiye ayrılmaktadır. Birincisi ve en yaygın olanı modellik mesleği üzerinden kariyerini ilerletmeyi düşünen müşterilerimiz içindir. 

Onları için genellikle özel headshot çekimi tarzında çekimler gerçekleştiririz. Bu çekimler genellikle özel konsept stüdyo çekimi şeklinde gerçekleştirilir. Stüdyo çekimleri için sayısız konsept çekimlerine sahip oluruz. Seçilen bir konsept üzerinden de stüdyo içinde gerekli düzenlemeleri yaparız. Bir diğer seçeneğimiz de dış çekim konseptleri üzerinden olmaktadır. 

Gelelim ikinci tür müşterilerimize. Onlarınki tamamen hiçbir maddi kaygı duymadan tamamen kendilerine anı biriktirmek için tercih ettikleri çekimler oluyor. Onlar için de yine elimizde sonsuz konsept çeşidi bulundurmakla beraber bu çekimleri stüdyo ortamında ya da herhangi bir dış mekanda gerçekleştirebiliyoruz. Bu mekanların arasında tarihi mekanlar, doğayla iç içe ormanlık alanlar ya da sahil kenarı gibi egzotik mekanlar yer almaktadır. 

Özel konsept fotoğraf çekimleri için bir fotoğrafçıda bulunması gereken bir takım özellikler de vardır. Bu özellikler şu şekildedir;

  • Hangi fotoğraf makinesi ile ne tarz çekimler yapabileceğinin bilmeli ve gerekli ekipman bilgisine sahip olmalı.
  • Işık bilgisine sahip olmalı ve bu bilgileri doğru kullanmalı.
  • Estetik bakış açısı geliştirmeli ve bu bakış açısı ile görsel analiz yeteneğini birleştirmeli.
  • Fotoğraflar ilgili tüm detaylara hakim olmalı.
  • Yaratıcı fikirler üreterek ortaya orijinal işler çıkartacak potansiyeli olmalı.

Tabii bunların dışında çokça talep edilen özel konsept bebek çekimleri var. Bir ailenin sahip olabileceği en güzel hediye belki de küçük bir bebektir. Ve o küçük bebek büyürken bu anlarının ona özel olarak tasarlanmış bir konsept içinde kaydedilmesi bu hayatta hem ona hem kendinize verebileceğiniz en güzel anı sunma şeklidir! 

Konsept fotoğraf çekimleriniz için lütfen bizlerle iletişime geçmekten çekinmeyin!