İzmir Kısa Film Yönetmeni

İzmir Kısa Film Yönetmeni

Kısa film anlatılmak istenen konunun çok uzatmadan kestirme yoldan anlatılmasıdır desek abartmış olmayız. Sanılanın aksine kısa film ekonomik kaygılardan dolayı kısa değildir. Kısa filmler de başlı başına sanat yapıtlarıdır ve yabana atılmamalıdır. Bizler de İzmir kısa film yönetmeni desteğimiz ile özellikle de sinema hayatına yeni adım atmış gençleri destekliyoruz.

Kısa filmler, uzun metrajlı filmlere göre çok daha farklı bir tabiata sahiptir. Bu sebeple çekimi gerçekleştirecek olan ekibin özellikle yönetmenin konu hakkında bir perspektife sahip olması beklenir. Kısa bir zaman diliminde, izleyiciye filmin duygusunu yanıtmak ustalık ister. Tıpkı fotoğraf makinesi olan herkesin fotoğrafçı olamayacağı gibi, kamerası olan herkes de bu konuda uzman değildir.

İzmir kısa film yönetmeni ile sizlere çekim esnasında ve sonrasında ihtiyaç duyacağınız tüm desteği sunuyoruz. Özellikle Güzel sanatlar fakültelerindeki alan öğrencilerinin bu tarz çekimler yapmaları gerekiyor. Haliyle her bir öğrenci çekeceği film en iyisi olsun istiyor. Her ne kadar teknik bilgiye sahip olsanız da mutlaka profesyonel bir destek almak faydalı olmaktadır.

Bunun yanında İzmir kısa film yönetmeni desteğimiz, yalnızca öğrenciler için değil bu sanatla ilgilenen herkes içindir. Son teknoloji ekipmanlarımız ve sektörde uzun yıllardır edindiğimiz tecrübeler sayesinde sizlere farklı bir estetik bakış sunuyoruz. 

Kısa Film Nasıl Çekilir?

Sinema sektörü sanatın ve teknolojinin harmanlandığı bir alandır aslında. Bizler de çekimlerimizde teknolojinin nimetlerinden faydalanıyoruz. Bu teknolojik gelişmeler de sinema sanatını biraz daha öne çıkarıyor. Cebimizdeki telefonlar bile amatör bir şekilde video çekimleri yapmamızı sağlıyor. Gelelim asıl soruya, kısa film nasıl çekilir?


Elbette ki elinizde iyi bir hikaye olması tüm sinematik türler için geçerlidir fakat kısa filmde, kısa bir zamanınız olduğu için hikayenizi nasıl güçlü bir şekilde yansıtacağınızın planını yapmalısınız. Çekilecek kısa filmde bir ana fikir, mesaj vermenizde fayda var. Bu sayede çok daha fazla insanın ilgisini çekebilirsiniz. Çekime başlamadan önce mutlaka hikayeyi ve senaryoyu kafanızda net bir şekilde oluşturduğunuzdan emin olun.

Senaryonun yanında, teknik bilginizin de yeterli düzeyde olduğundan emin olun. Çekim yapacağınız ekipmanı iyi tanıyın veya hangi ekipmanları kullanmanız gerektiği konusunda karar verebilin. Böylece yaptığınız işe her yönüyle hakim olabilirsiniz.

Kısa film nasıl çekilir? Sorusuna bu şekilde yanıt verebiliriz. Peki herşey çekim yapmakla bitiyor mu? Elbette hayır. Çekimi yaparken bir sonraki adımı da düşünmelisiniz. Videonuzun montajını yapabilmeniz için, öncesinde sahneleri ona göre ayarlamalı ve ekipmanları da aynı şekilde senkronize bir biçimde kullanmalısınız.

İzmir kısa film yönetmeni hizmetimiz için aşağıdaki butona tıklayarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz!


 

BLOG

X
PORTFOLYO