Onur Bağcı Design & Art

Havadan drone video çekimi pek çok sektörde kullanılmaktadır. İnşaat çekimlerinden tutun da düğün gecesindeki anı videosuna kadar çok geniş bir yelpazeye sahip. Hangi alanlarda bu çekimleri gerçekleştirdiğimiziden kısaca bahsetmek gerekirse; 

 • Profesyonel prodüksiyon 
   
 • Post prodüksiyon 
   
 • Evlilik teklifi 
   
 • Organizasyon 
   
 • Fabrika tanıtımı 
   
 • Kurumsal kimlik çalışmaları 
   
 • Düğün organizasyonları

Lisanslı ehliyet sahibi drone pilotlarımız ile bu havadan drone video çekimi işini profesyonel olarak yürütmekteyiz. Profesyonel lisanslı drone pilotu ekip arkadaşlarımız ile 4K drone video çekimi çalışmaları gerçekleştiriyoruz. 

İzmir havadan drone video çekimi için bir uzmandan destek almak önemli bir noktadır. Çünkü drone tanıtım filmi işinin ehli olmayan yetersiz donanıma sahip bir ekip ile gerçekleştirmeye çalışırsanız markanız için  kötü imaj görüntülerine sebep olabilirsiniz.

Çalışacağınız ekibin profesyonel olup olmadığını anlamanın en etkin yolu, o ajansın daha önceki referanslarını incelemektir. Uzman kadromuz ile hem sizlerin istek ve fikirlerine yanıt verirken hem de sizlere yenilikçi, yaratıcı projeler de sunarız. Tanıtım filminizin başarı elde etmesi için görüntünün kalitesi kadar etkileyici bir senaryo kurgulamak ta önemlidir. Senaryo ve kurgu konusunda da profesyonel ekip arkadaşlarımıza rahatlıkla güvenebilirsiniz. 

Havadan Drone Nedir?   

Tüm bunları bir kenara koyacak olursak, gelelim asıl soruya. Havadan drone video çekimi diyoruz ama bu havadan drone nedir? Ne işe yarar, nasıl çekimler elde ederiz, bir inceleyelim. 

Drone dediğimiz araç uzaktan kumanda ile kontrolü sağlanan ve yine bu kumanda ile yönlendirilebilen insansız hava araçlarıdır. Dronelar tarih sayfalarında karşımıza ilk defa 1916 yılında çıkar. Üretimi çok ta eskilere dayanmayan bu araçlar askeri alanda kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Günümüzde ise birçok kişi tarafından hobi amacı ile kullanılmakta ya da profesyonel olarak drone pilotları tarafından drone tanıtım filmi çekimi gibi amaçlarla kullanılmaktadır. 


Havadan Drone Video Çekimi Fiyatları 

Şu anki Türkiye istatistiklerine baktığımız zaman ülkemizde sektördeki kişi sayısı 100’ü geçmektedir. Fakat buradaki belirleyici nokta kaç tane insanın bu işi ustalıkla yaptığıdır. Aralarından kaç tanesi düzgün çekim yapıyor, kaç tanesinin akılda kalıcı bir çekim için senaryo, kurgu üretme yeteneği var?

Havadan drone video çekimi fiyatları eğer sırf ucuz olduğu için deneyimsiz kişilerin eline bırakılırsa ortaya sizi memnun etmyecek, markanızın imajını zedeleyecek görüntüler ortaya çıkabilir. Ve sonucunda müşterilerinizin veya hedef kitlenizin size karşı kötü bir izlenim edinmelerine sebep olabilir hatta sırf bu yüzden müşterilerini kaybedebilirsiniz bile.

Havadan çekim, görüntüleme yapan diğer film prodüksüyon şirketlerinden kendimizi ayrıştıran bir ajans olduğumuz için, sizlerle birlikte masaya oturup baştan ayağa bir proje tasarlayarak her adımı ince ince planlayabiliriz. Kendine yenilikçi bir bakış açısı geliştirmeyi kendine ilke edinen ekip arkadaşlarımız ile birlikte çok güzel çalışmalara imza atarız. 

Drone Çekimi Fiyatları Nasıl Belirlenir? 

Drone çekimi fiyatları belirlenirken bu fiyatı tamamen çekimin hangi koşullarda yapılacağı etkiler. Bu koşulları şöyle sıralayabiliriz; 

 • Çekilecek alan kaç metrekaredir. Öncelikle bu belirlenir. 
   
 • Çekimin yapılacağı çevre koşullarındaki risk alanları nelerdir. 
   
 • Hangi ekipmanlar ne kadar süre ile kullanılacak. 
   
 • Son olarak ta çekim için yapılacak olan drone ve kamera seçimi fiyat belirlemede etkin faktörlerdir.