Onur Bağcı Design & Art

Erkek model fotoğraf çekimi çalışmaları sıklıkla ajansımıza yöneltilen sorular arasında yer almaktadır. Bunun başlıca nedeni ise fotoğrafçıların yalnızca kadın modeller ile çalıştığının düşünülmesidir. Fakat durum bunun tam tersidir. Kadın modeller ile olduğu kadar erkek modeller ile de çalışıyoruz. Gelen çekim taleplerini geri çevirmemiz gibi bir durum da söz konusu olamaz, bu konuya bir açıklık getirmek gerekiyor. 

Erkek model fotoğraf çekimi çalışmalarımızı uzun yıllardır sürdürmekteyiz. Bu çekimlerin başlıca teması; modellik / mankenlik başvurularında kullanmak amaçlı, kişisel amaçlı ya da oyunculuk ile alakalı olabilmektedir. Bunca zaman edindiğimiz deneyimler sonucu rahatlıkla söyleyebiliriz ki erkekler, fotoğraf çekimi konusunda kadınlara göre biraz daha çekimser olabilmektedir. Bunun altında yatan en önemli sebep ise model olmak isteyen erkeklerin kendilerini yeteri kadar yakışıklı, karizmatik bulmamasından kaynaklanmakta.

İşte bu noktada devreye, erkek model fotoğraf çekimi ile profesyonel olarak Onur Bağcı Design & Art giriyor! Bu konuda hiç endişe etmenize gerek yok. Fotoğraf çekimleriniz esnasında A’dan Z’ye her ayrıntıyı sizler için organize ediyor ve örnek pozlar göstererek sizin rahatlamanızı sağlıyoruz. 

Erkek Model Pozları Nasıl Olmalı?

Fotoğraf çekimi konusu akıllara bir soruyu getiriyor. Erkek model pozları nasıl olmalı? Poz vermenin özel bir matematiksel formülü yok aslında. Çekim yaptığımız modellerimize de her zaman aynısını söyleriz. Kendiniz olmanız, doğal olmanız yeterli, gerisi zaten gelir! Aslında işin özü kendi vücudunuza hakim olabilmenizde saklı. Poz vermek konusunda ustalaşmanın en iyi yolu da pratik yapmaktır.

Evet! Bol bol poz vermek, kamera karşısına geçmek bu konuda size oldukça büyük katkılar sağlayacaktır. Erkek model pozları nasıl olmalı? Bahsettiğimiz üzere doğallık önceliğimiz. Diğer unsurlar da bu doğallığı süsler nitelikte olmalıdır. Örneğin kamera atılan manalı bakışlar, rahat vücut duruşunuzla birleştiği zaman muhteşem pozlar ortaya çıkmaktadır. Fazla kasıntı görünen pozların modası çoktan geçti bile! Artık herkes doğal verilen pozların daha etkileyici olduğu kanaatinde. Eğer özel konseptli bir çekim yapmıyorsanız, bu kesinlikle en doğru yol olacaktır.

Erkek Modellik Başvursu Nasıl Yapılır?

Erkek modellik başvurusu nasıl yapılır? Ajansımıza modellik için başvuru yapmak çok kolay! Web sitemizde yer alan İletişim butonuna tıklayarak bilgilerinizi girebilir ve başvuru yapabilirsiniz. Asıl anlatmamız gereken başvurudan sonra nasıl bir süreç işlediğidir. Bizlere mail olarak ulaşan başvurunuzu öncelikle değerlendirmeye alıyoruz, daha sonrasında iletişim adresinizden sizlere ulaşıyoruz.

Nasıl bir çekim istediğiniz ve ne amaçla modellik yapmak istediğiniz hakkında kısa bir bilgi alışverişinde bulunuyoruz. Bu noktaları aydınlattıktan sonra bir tarih belirleyerek o tarihte fotoğraf çekimlerinizi gerçekleştiriyor ve portföyümüze ekliyoruz. Bizlere ulaşacak olası işler için eğer erkek model ihtiyacı var ise sizi öneriyoruz. Tabii tüm bunların dışında sadece kendiniz için talep ettiğiniz kişisel fotoğraf çekimlerinizi de gerçekleştiriyoruz.
Erkek model fotoğraf çekimi ve başvurularınız için bizlerle iletişime geçebilirsiniz!