Corona Günlerinde Fotoğraf ve Video Çekimi

Corona Günlerinde Fotoğraf ve Video Çekimi

Corona günlerinde fotoğraf ve video çekimi çalışmalarımızı sizlerle paylaşırken aslında uzun zamandır beklediğiniz ve merak ettiğiniz, bir çekim günümüzün nasıl geçtiğine dair sorularınızın cevabını da bu videomuzda bulabilirsiniz!

Bildiğiniz üzere uzun zamandır profesyonel olarak model fotoğraf ve video çekimi çalışmaları gerçekleştirmekteyiz. Geçen zaman ile birlikte ekibimiz ve ulaştığımız insan sayısı da artınca haliyle işler bambaşka bir noktaya geldi. Bu video vesilesiyle ilk adımı atmış olduk aslında. Çekim için nasıl mekanlar tercih ediyoruz, model ile iletişim nasıl olmalı, pozlar neye göre belirlenmeli gibi merak edilen konuları ele aldık.

Corona günlerinde fotoğraf ve video çekimi yapmak da bu durumu daha ilgili çekici hale getirdi açıkçası. Bir elimizde kamera bir elimizde dezanfektanlar ile gerçekleştirdiğimiz bu backstage çekimimizi güvenli bir şekilde tamamladık.

Peki corona günlerinde fotoğraf ve video çekimi yapmak nasıl oluyormuş videoyla beraber bizler de size eşlik edelim ve kısaca bu günümüzden bir özet geçelim. Modelimiz bu alanda kendini geliştirmek ve profesyonelleşmek adına bizlere İstanbuldan ulaştı. Ülke gündemindeki değişmeyen konu olan koronavirüs vakaları aklımızı kurcalarken, bu neden bir engel olsun ki diye düşündük.

Corona günlerinde fotoğraf ve video çekimi için modelimiz ile beraber bir tarih belirledik ve kendisini o tarihte havaalanından karşıladık. Çekimleri İzmirde gerçekleştirecektik.

Kendisiyle ilk defa gerçek hayatta görüşüyor olmamıza rağmen birbirimizi oldukça sıcakkanlı bir şekilde karşıladık. Elbette ki maskenin izin verdiği kadar. Corona günlerinde fotoğraf ve video çekimi yaparken uzaktan bakıldığında her ne kadar komik manzaralara ev sahipliği yapmış olsak da hem kendi güvenliğimiz hem de modelimizin güvenliği için bu önlemleri almamız şarttı.Maskelerimiz ve kameralarımız ile önümüzde kocaman bir çekim günü vardı ve bugün en verimli haliyle değerlendirilmeliydi. Bu sebepten hiç vakit kaybetmeden düştük yollara. Çekim alanına vardığımızda modelimizin giyeceği kıyafetleri son bir kez gözden geçirdik ve nerede hangi kıyafetleri giymesi gerektiğine karar verdik.

 


Corona önlemlerimizin üstüne bir de sıcak hava koşulları da eklenince çekim yapmak gerçekten iyice zor bir hale geldi. Fakat tüm bu olumsuzlukları göz ardı ederek sonunda ilk pozumuzu ve videomuzdan ilk görüntüleri almanın mutluluğunu yaşadık.Güzel görüntüler elde ettiğimizi görmek bizim için güzel bir moral kaynağı olmuştu. Gün içinde çekim için daha farklı bir lokasyona doğru tekrar yola çıktık. Burası videoda da göreceğiniz şekilde terk edilmiş, yıkık bir mekandı.Böyle mekanların fotoğrafa nasıl farklı bir hava kattığını bu videomuzda sizlere de yansıtmaya çalıştık. Yine aynı şekilde bu mekanda da giyilebilecek en uygun kıyafetleri seçerek pozlarımızı almaya başladık. Bu noktada modelinizin de size ayak uydurabiliyor olması önemli bir konu.

Neyse ki biz corona günlerinde fotoğraf ve video çekimi yaparken bu konuda da şanslıydık. Modelimiz son derece uyumlu ve sıcak hava koşullarına karşı da dayanıklıydı hehe. Videomuzu izleyerek bize bugünde eşlik ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bir sonraki backstage videomuzda tekrar sizlerle buluşmak için sabırsızlanıyoruz. O güne dek takipte kalın!

BLOG

X
PORTFOLYO