Alt Bant Reklam Tasarımı

Alt Bant Reklam Tasarımı

Alt bant reklam tasarımı, markaların bilirinirliklerini arttırmak ve akılda kalıcı olmak amacıyla başvurduğu en yaygın yöntemlerden biri olmaktadır. Öncelikle alt bant reklam tasarımı nedir, açıklayalım.

Firmalar, isimlerini duyurabilmek için çeşitli reklam yöntemlerine başvurarak, tüketiciye ulaşmayı hedeflerler. Her bir reklam türünün tüketici üzerinde farklı etkileri ve faydaları bulunmaktadır.

Tüketici üzerinde etki bırakan reklamları önem sırasına göre sıraladığımız zaman, televizyon reklamları en önde gelmektedir.

Televizyon geniş kitlelere ulaşmakta en yaygın yayın organıdır. Bu noktada televizyonun gücünü doğru kullanmak önem arz etmektedir.

Bizler de ajans olarak bu önemin farkındayız. Bu sebeple oluşturduğumuz alt bant reklam tasarımı çalışmalarını kreatif bakış açısı ve profesyonellik içerisinde sizlere sunuyoruz. Televizyon reklamları içeriklerine göre farklılık göstermektedir.

Alt bant reklam tasarımı, televizyon reklamları arasında önemli bir yere sahiptir. Bant reklamlar, çeşitli programlar, maçlar ya da diziler gibi yapımlar yayın esnasındayken, ekranda beliren sekiz saniyelik reklam modelidir.

Bu reklamlar ekranın dörtte biri kadar bir alanda yayınlanır. İzleyicilerin en çok dikkatini çeken uygulamalardan biri olan bant reklamlar, verilmek istenen mesajı izleyiciye ulaştırmakta en etkili yöntemlerden.


Peki bant reklamlarında dikkat edilmesi gereken püf noktaları nelerdir;


Alt bant reklam tasarımı fiyatları da merak edilen bir başka konu olmakta. Bir bant reklamın bütçesi, programın reytingine göre belirlenmektedir. O esnada programı izleyen kişilerin, reklam ile ilgilenip ilgilenmediği belirlenemediği için, seyirciunsuru bütçe belirlemede etkili olmamaktadır.

Bant reklam tercih eden bir marka, bu şansı iyi değerlendirerek izleyiciye vermek istediği mesajı, tanıtmak istediği ürünü saniyeler içerisinde kısa ve net bir şekilde verebiliyor olmalıdır. 

Bu sebeple oluşturduğumuz alt bant reklam çalışmalarını bu hususları göz önünde bulundurarak oluşturuyoruz. Yarattığımız bant reklamlar hem akılda kalıcı hem de dikkat çekici olmaktadır.

Kreatif fikirler ve tasarım bilgisi birleşince izleyicinin gözüne küçük gelen bir bant reklam bile kolaylıkla çekilebilir. Hatta bant reklamın yaratıcılığına bağlı olarak spot reklamından daha başarılı bile olabilir.

Aşağıdaki butona tıklayarak alt bant reklam tasarımı için bizlerle iletişime geçebilirsiniz!


 

BLOG

X
PORTFOLYO